Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                             26 marca 2023

1. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy przez udział w rekolekcjach wielkopostnych.  Program podany jest w najnowszym numerze naszego biuletynu Głos Matki Krzęcińskiej  oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.

Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.  Stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność podczas pierwszosobotniego nabożeństwa po Mszy św.  o godz. 7:00.

3. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się  w najbliższą sobotę: ks. Jacek  od g. 7:30, a ks. Proboszcz od g. 8:30.  Dodatkowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

4. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność  Caritasu, przez nabycie baranka na stół wielkanocny oraz paschaliku.

5. Najbliższa niedziela, 2 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczystą procesję z palmami rozpoczniemy przed  Mszą Świętą o godz. 11:00 gromadząc się przed kościołem przy I kapliczce. Po południu o g. 15:00 rozpoczniemy Drogę Krzyżową po terenie naszej parafii. Zgromadzimy się na ulicy Wierzbowej obok państwa Stopków, gdzie będzie pierwsza stacja, następnie pójdziemy  w kierunku kościoła. Tutaj będzie zakończenie nabożeństwa, po czym odśpiewamy  Gorzkie Żale. Pamiętajmy, żeby umieścić stacje drogi krzyżowej w wyznaczonych miejscach.  Nie będzie już Mszy św. o g. 16:00.

6. Jest organizowana pielgrzymka  WŁOCHY „ŚLADAMI ŚWIĘTYCH”
PIELGRZYMKA NA GRÓB ŚW. JANA PAWŁA II

TERMIN:11.06 – 19.06.2023 r. W programie: Asyż, Rzym, Monte Cassino,
San Giovanii Rotondo, Lanciano, Wenecja. KOSZT: 280 EURO + 700 zł. Zapisy w zakrystii wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 200 zł. Szczegóły podane są na stronie internetowej parafii oraz na plakacie w gablocie.

7. W piątek, 31 marca  wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa z  kościoła Świętego Wojciecha w Krakowie Bronowicach o godz. 21.00. Jedna z 4 tras wiedzie   do naszego kościoła  w Krzęcinie – 43 km.

8. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę 1 kwietnia rodzinom z Ochodzy – grupa 11, domy numer: 83, 27, 26, 13, 12, 11, 87, 140, 134, 134a, 203, 189, 185, 18, 118.