Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROK   4 września 2022

1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

2. W środę, 7 września, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30 zwłaszcza w intencji wszystkich chorych i starszych, których nawiedziliśmy z posługą sakramentalną. Na to nabożeństwo i Mszę św. a później na spotkanie zapraszamy szczególnie rodziców dzieci z klasy trzeciej.

3. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny  patronki naszej parafii. Z tej racji dodatkowa Msza św. o g. 10:00. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej.  Błogosławieństwo ziarna siewnego podczas każdej Mszy Świętej.

4.  W następną niedzielę, 11 września będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony podczas Mszy św. o g. 13:00. Wieniec dożynkowy w tym roku przygotowuje sołectwo Grabie, a w następnym roku odpowiedzialnymi sołectwami za przygotowanie dożynek będą Gołuchowice i Polanka Hallera.

5. W niedzielę, 18 września będziemy w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać uroczystości odpustowe ku czci naszej patronki Narodzenia NMP. Sumie odpustowej o g. 11:30 będzie przewodniczył ks. Biskup Janusz Mastalski z racji przeprowadzanej w tym dniu zaległej wizytacji kanonicznej naszej parafii. Ks. Biskup wygłosi kazania na wszystkich dopołudniowych Mszach św. Program wizytacji podany jest na stronie internetowej parafii oraz w najnowszym numerze naszej gazety parafialnej Głos Matki Krzęcińskiej. Do nabycia w kruchcie kościoła wraz z Gościem Niedzielnym i Niedzielą.

6. W ramach inwentaryzacji naszego cmentarza w ostatnim czasie była                   prowadzona weryfikacja opiekunów grobów ze spoczywającymi w nich zmarłymi. Kto jeszcze tego nie zgłosił, albo nie dokonał zaległej opłaty cmentarnej, proszony jest w najbliższym czasie, aby temu zadośćuczynić.

Obecnie prowadzona jest wymiana dachówki wraz z łatami i folią na Plebanii. Jeśli chodzi o prace  dotyczące obejścia wokół kościoła, ogrodzenia i samej zakrystii to projekty są wykonane, czekamy tylko na zielone światło ze strony Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Mam nadzieję, że stanie się to w najbliższym czasie byśmy mogli rychło zrealizować te przedsięwzięcia. W przyszłą niedzielę jako drugą miesiąca składka inwestycyjno – gospodarcza.  Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojność i otwartość oraz gotowość do pomocy.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę  powierzamy w sobotę, 10 września rodzinom z Krzęcina ul. Działowa 78(3), ul. Spokojna 26, 34, 36, 42, 44,  Zelczyna, ul. Działowa 101, 103, ul. Spokojna 1, 5.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej Krzęcińskiej.