Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia Parafialne

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   28 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Od jutra Msze św. w tygodniu będą sprawowane o 7 i 18. Spowiedź św. 20 minut przed. Kancelaria Parafialna czynna od poniedziałku do piątku bezpośrednio po mszy św. wieczornej.

2. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Na godzinę 7:45 zapraszamy do budynku szkoły w Krzęcinie wszystkich pierwszoklasistów z rodzicami.  Uczniów miejscowych na 8:50 do budynku szkoły, wspólny przemarsz i Msza św. o godzinie 9:00.Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Następnie przemarsz do szkoły na sale gimnastyczną. Dowóz autobusu o 8:15 Gołuchowice i następnie Polanka i Grabie.

3. Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi zwłaszcza dla dzieci z klasy 4, 5 i 6.

4. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca; spowiedź rano od godz. 6:30 i po południu od godz. 16:30 na którą zapraszamy szczególnie młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny. Do chorych udamy się tradycyjnie ks. Proboszcz w piątek, ks. Jacek w sobotę od godz. 8:30.

5. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 17:00.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 3 września rodzinom z Krzęcina ul. Działowa, domy numer: 56, 60(2), 62, 68(2), 74, 70, 72 i z Zelczyny, ul. Działowa nr: 95(2), 99(2).

7. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem. 

W tym tygodniu patronuje nam:

– czwartek 1 września-Bł. Bronisława (1200-1253), dziewica, zakonnica.

– sobota, 3 września – Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.