Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                               12 czerwca 2022

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża.

2. Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18:00 adoracja Ognisk Pokutnych do godz. 21:00.

3. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30 zwłaszcza ofiarowana w intencji wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców.

4. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Msze św. będą celebrowane o g. 7:00, 9:00 i 11:00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 11:00. Pójdziemy ulicami: św. Floriana, Kalwaryjską, Spacerową, Ogrodową  i Szkolną. Ołtarze będą ustawione:

     I    – przy  sklepie Awokado –  przygotowuje Zelczyna     

     II  przy Remizie –  przygotowuje Krzęcin

     III – przy SKR – przygotowuje Ochodza

     IV – przed kościołem na pętli – przygotowują Gołuchowice 

Prosimy o udekorowanie trasy procesji na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego oraz by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Podejmijmy posługę przy niesieniu feretronów, chorągwi, światła i baldachimu. Zapraszamy OSP z Krzęcina i Polanki Hallera oraz szkoły i harcerzy ze sztandarami, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników. Zapraszamy  dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych. Prosimy jak zwykle naszą Straż Pożarną o zabezpieczenie trasy procesji. Kopię obrazu Matki Bożej Krzęcińskiej  z peregrynacji prosimy o przyniesienie do kościoła we wtorek wieczorem, a kolejną rodzinę o przejęcie obrazu w   następny czwartek. Z  racji  na Boże Ciało okazja  spowiedź św. będzie w środę od g. 17:00.

5. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie  o godz. 17:30. Od piątku przez najbliższy tydzień w ramach Oktawy Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę  powierzamy w sobotę, 18 czerwca  rodzinom z ul. Jodłowa: 1(2), 2(2), 4(2), 5, 6(2), 7 oraz z ulicy Szkolna: 10,12(2).

7. Spotkanie kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 16:30 w kościele. 

 W tym tygodniu patronują nam:

– w  poniedziałek – Święty Antoni z Padwy, prezbiter i doktor Kościoła;

–  w środę – Błogosławiony Michał Kozal, biskup i męczennik;

–  w piątek  – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik.