Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                     3 kwietnia 2022

1. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy przez udział w rekolekcjach wielkopostnych.  Program podany jest w najnowszym numerze naszego biuletynu Głos Matki Krzęcińskiej  oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.

Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

2. W środę, 6 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30 zwłaszcza w intencji chorych i starszych, których nawiedzamy z posługą sakramentalną. Po Mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta od g. 17:00 w intencji nowych powołań do służby w Kościele. Po Mszy św. o g. 18:00 spotkanie z rodzicami młodzieży z klasy 8 przed bierzmowaniem.

5. W piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17:15 i 20:00.

4. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami przed  Mszą Świętą o godz. 11:00. Po południu o g. 15:00 rozpoczniemy Drogę Krzyżową po terenie naszej parafii. Zgromadzimy się na ulicy Wierzbowej obok państwa Stopków, gdzie będzie pierwsza stacja, następnie pójdziemy  w kierunku kościoła, gdzie będzie zakończenie i śpiew Gorzkich Żali. Nie będzie już Mszy św. wieczornej. Z racji 2 niedzieli miesiąca składka inwestycyjno – gospodarcza.

5. Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę o czystość kościoła  powierzamy w sobotę, 9 kwietnia rodzinom z ul. Krakowskiej, domy numer: 7(2), 8, 10, 11(2), 12, 13(2), 14(2), 15, 17(2).

7.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.