Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                 27 lutego 2022

1. Porządek dzisiejszego 40 godzinnego nabożeństwa:

14:00  – 15:00 Krzęcin od kościoła w górę w kierunku Grabia

15:00  –  16:00 Krzęcin od kościoła w dół w kierunku Facimiecha

16:00  – adoracja indywidualna w ciszy

16:30  – nieszpory na zakończenie 40 godzinnego nabożeństwa

2. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Msze Święte tego dnia o godz. 7:00, 10:00, 17:00 i 19:00. Nabożeństwo Nieustannej Nowenny  o g. 16:30.

3. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu trzech posiłków w ciągu dnia w tym  jednego  do syta.  Przypominamy też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

4. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątek – dzieci o godz. 17:30, a młodzież i dorosłych o g. 20:00. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w intencji zmarłych  będzie po Mszy św. wieczornej z adoracją indywidualną do g. 20:00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00.  Dodatkowa droga krzyżowa  w niedzielę po Sumie.

5. W przyszłą niedzielę I Wielkiego Postu o godz. 11:00 błogosławieństwo książeczek i przekazanie dzieciom pierwszokomunijnym. Składka z tej niedzieli przeznaczona  na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się !

6. W pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz. 17:00. W tym czasie spowiedź zwłaszcza dla dzieci z klasy 4, 5 i 6. W pierwszy piątek  z sakramentu pokuty   będzie można skorzystać rano od g. 6:30 i po południu od 16:00, szczególnie dla uczniów z klasy 7 i 8. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek  ks. Proboszcz oraz w sobotę  ks. Jacek  od g. 8:30.

W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo  wynagradzające za grzechy raniące  Niepokalane Serce NMP  rozpoczniemy tradycyjnie o g. 17:00.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 ze Szkoły w Krzęcinie w poniedziałek o godz. 17.00.

8. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej te troskę powierzamy w sobotę, 5 marca rodzinom z   ul. Spacerowej  –  domy numer:   16, 15, 12, 11,10, 9(2), 5, 2, 1(2), ul. Słoneczna 10, 8.

W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek, 4 marca – Święty Kazimierz (1458-1483), królewicz, wielki czciciel Maryi. 

OSP W Krzęcinie informuje, iż od 5 marca przeprowadza zbiórkę złomu na nowy samochód, złom można zostawić wyznaczonym miejscu pod remizą lub skontaktować się w celu odbioru sprzed posiadłości. Więcej informacji na FB oraz na plakacie w gablotach.