Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                  6 lutego 2022

1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

2. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Ten dzień jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy  40 – godzinne nabożeństwo. Zachęcamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy, do adoracji w duchu  dziękczynienia za otrzymane łaski, przebłagania za grzechy zwłaszcza karnawału i w duchu prośby o dobre, owocne  przeżycie Wielkiego Postu.  Porządek adoracji będzie następujący:

14:00 – 15:00 Grabie

15:00 – 16:00 Polanka Hallera

16:00 – 17:00 Gołuchowice

16:30 – Nieszpory

4. Z racji drugiej niedzieli miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 ze Szkoły w Zelczynie w poniedziałek o godz. 17.00.

6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 19.00.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę 12 lutego rodzinom z  ul. Ostra Góra, domy nr: 2(2), 9(3),10,18(2), 23, z  ul. Wichrowe Wzgórza:  1, 2(2), 6. Dziękujemy również p. Ślęczka  za wykonanie i ufundowanie postumentu z granitu pod figurę Matki Bożej 

8. Redakcja Głosu Matki Krzęcińskiej informuje, iż materiały do kolejnego wydania przyjmować będzie do następnej niedzieli (13.02). 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.

W tym tygodniu patronuje nam:

– czwartek, 10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.