Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     30 stycznia 2022

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku.

2. W poniedziałek o godz. 17 .00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy 8 Szkoły Podstawowej w Krzęcinie.

3. Spotkanie Kręgu Biblijnego po przerwie odbędzie się za tydzień w poniedziałek ( 7 lutego) o godz. 19.00.

4. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Msze Święte z błogosławieństwem świec o godz. 7:00, 10:00 i 18:00.

5. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz. 17:00. W tym czasie okazja do spowiedzi św. szczególnie dla dzieci z klasy 4, 5 i 6. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Z tej racji na zakończenie Mszy św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.

– W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w tym dniu  będzie można skorzystać: rano od g. 6:30 i po południu od 16:30 szczególnie dla klasy 7 i 8, których zapraszamy na Msze Św. o godz. 18 w ramach przygotowania do Bierzmowania. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w piątek (chorzy ks. Proboszcza) i w sobotę  (chorzy ks. Jacka) od g. 8:30.

– W  sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy i znieważenia  o g. 17:00.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę  powierzamy w sobotę, 5 lutego  rodzinom z  Krzęcina, ul. św. Floriana, domy numer: 24 A, 27, 28(2), 30, 32(2), 35, 37, 38, 48, 49(3), 51.

6. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

–  sobota, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.