Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKI              2 stycznia 2022

1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.

2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego, po których  można będzie  nabyć kredę, kadzidło i mirrę. 

3. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Okazja do spowiedzi św.  od g. 17:00. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.

4. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

5. Trwa wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Dziękujemy wszystkim za serdeczne przyjęcie, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Plan wizyty kolędowej na najbliższy tydzień jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. Między innymi z tej racji w drugą niedzielę miesiąca stycznia nie będzie składki gospodarczo – inwestycyjnej. 

6. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 8 stycznia rodzinom z  Krzęcina, ul. Kalwaryjska – domy numer: 28(2),26,15(3),13,11(2), 9,7(2),5,4(2).

7. Od 3 stycznia będzie kursował autobus o numerze 295 z Grabia przez Krzęcin i Zelczynę do Skawiny.