Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

2. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas Mszy Świętej o godz. 18:00.

3. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.

 4. W piątek, 31 grudnia w ostatni dzień roku kalendarzowego, podziękujemy dobremu Bogu za dar czasu, za wszelkie za dary i łaski otrzymane w minionym roku,  podczas  Mszy Świętej połączonej z nieszporami o godz. 17:00. Po Eucharystii wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu  odśpiewamy przebłagalne Suplikacje i  dziękczynne Te Deum. Arcybiskup Metropolita Krakowski ks. Marek Jędraszewski na ten dzień udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia.

5. W sobotę 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.

6. Od wtorku w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy  zanieść do waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo.  Niech odwiedziny kapłana w naszym domu staną się okazją do dania świadectwa naszej wiary, jak też do braterskiego spotkania całej rodziny ze swoim duszpasterzem.  W związku z dalszą sytuacją pandemiczną, ministranci każdorazowo będą upewniać się czy dana rodzina zaprasza kapłana na wizytę duszpasterską. Prosimy  też,  aby przedstawiciel rodziny wyszedł przed kapłana. To będzie znak, że rodzina życzy sobie wizyty duszpasterskiej. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej i podany na stronie internetowej parafii. Plan kolędy może ulec zmianie ze względu na wydarzenia losowe. Bardzo prosimy o samochód po księdza na każdej trasie kolędowej.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię dalej troskę  troskę o czystość kościoła powierzamy w piątek, 31 grudnia  rodzinom z  Krzęcina, ul. Kalwaryjska – domy numer: 27, 30, 32, 36, ul. Dąbrówki: 3(2), 5(2), 6, 10(3), 12(3).

8. Druhowie OSP od 27 grudnia będą kolędować na rzecz nowego samochodu gaśniczego.