Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        29 sierpnia 2021

1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa.  1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz. 9:00 dla szkoły w Krzęcinie i o 18:00 dla szkoły w Zelczynie. Serdecznie zapraszamy. Komunikat szkoły w Krzęcinie: 8:00 klasy 4-8, rozpoczęcie na sali gimnastycznej i przejście do kościoła na msze św o godz. 9 z wychowawacami, klasy 1-3 udział we Mszy św. w kościele o godz. 9.00 i przemarsz do szkoły na sale gimnastyczną spotkanie z wychowawcami.

2. Serdecznie zapraszamy na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w ramach Godziny Świętej od godz. 17:00. W tym dniu   spowiedź św. od g. 16:30 szczególnie dla dzieci z klasy 4,5 i 6.

3. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Spowiedź rano od g. 6:30 i po południu od g. 16:30 zwłaszcza dla młodzieży z klasy 7 i 8. Do chorych udamy się: ks. Proboszcz w piątek od g. 8:00,  ks. Jacek w sobotę od 8:30.

4. Po wakacyjnym czasie zapraszamy na spotkania naszej scholii w czwartek o godz. 17 w salce, jak również wszystkie nowe chętne dziewczynki do śpiewania. Zebranie całej służby liturgicznej w czwartek na mszy św. o 18 i spotkanie, oraz chętnych chłopców, którzy chcieliby być ministrantami.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające za grzechy  przeciw  Niepokalanemu Sercu NMP z modlitwą nowennową przed beatyfikacją Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego rozpoczniemy  o g. 17:00, którą   poprowadzi Róża Matki Bożej Królowej Polski.

6. W następną niedzielę złożymy uroczyste dziękczynienie za owoce ziemi – tzw. Dożynki,   podczas Mszy Świętej celebrowanej o godz. 11:00.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 4 września rodzinom z  Gołuchowic  gr. 4, domy nr: 6(2), 10, 13, 24, 30, 38, 42(2), 43,45,53(3), 102, 156.  Gorąco również dziękujemy tym wszystkim, którzy pomogli przetransportować gont z parkingu przed kościół jak również ekipie naprawiającej zniszczone elementy ogrodzenia cmentarnego.

8. W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 3 września – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.