Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   22VIII 2021

1. Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

2. W czwartek 26 sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Z tej racji dodatkowa Msza św. o g.18:00 z odnowieniem Aktu zawierzenia narodu Polskiego Matce Bożej.

3.  W najbliższą sobotę 28 sierpnia  modlitwę nowennową przed beatyfikacją Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego,  poprowadzi Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W następną niedzielę, 29 sierpnia będziemy gościć w naszej  parafii ks. Piotra Bielewicza,  michalitę,  budującego kościół w Mińsku na Białorusi. Skieruje do nas słowo Boże na każdej Mszy św. po której można będzie nabyć  książkę jego autorstwa jako cegiełkę na budowę świątyni. Wesprzyjmy to dzieło swymi ofiarami.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 28 sierpnia rodzinom z  Gołuchowic  gr. 3, domy nr: 3, 4(2), 20, 22, 58, 64, 73, 85, 86, 96, 111(2), 117, 156.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

7. W tym tygodniu patronują nam:

  • we wtorek – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;
  • w piątek – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;
  • w sobotę – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła.