Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                              30 maja 2021

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2. Jutro, w poniedziałek zakończenie nabożeństw majowych z procesją o godz. 17:30. W tym dniu spotkanie kandydatów na ministrantów o g. 16:30.

3. W najbliższy czwartek, 3 czerwca,  uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Po uroczystej Mszy Świętej celebrowanej o godz. 11:00   wyruszymy z procesją eucharystyczną ulicami: św. Floriana, św. Stanisława BM, Słoneczną, Jodłową i Szkolną  do czterech ołtarzy:

     I –   przy cmentarzu –  przygotowuje Zelczyna i Ochodza    

    II  –  przy Remizie –  przygotowuje Krzęcin

    III  –  przy skrzyżowaniu ulic Jodłowej ze Szkolną – przygotowuje Grabie

     IV – przed kościołem na pętli – przygotowuje Polanka Hallera i  Gołuchowice 

Prosimy o udekorowanie trasy procesji na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego oraz by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Podejmijmy posługę przy niesieniu feretronów, chorągwi, światła i baldachimu. Zapraszamy OSP z Krzęcina i Polanki Hallera oraz szkoły i harcerzy ze sztandarami, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników. Zapraszamy  dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych. Prosimy jak zwykle naszą Straż Pożarną o zabezpieczenie trasy procesji. W tym dniu nie będzie Mszy św. o g. 13:00 i 17:00.

4. Z  racji  na Boże Ciało i pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. będzie w środę od g. 16:30. Kopię obrazu Matki Bożej Krzęcińskiej  z peregrynacji prosimy o przyniesienie do kościoła we wtorek wieczorem, a kolejną rodzinę o przejęcie obrazu w   piątek po Mszy św. o g. 18:00.

5. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją teoforyczną o godz. 17:30

6.  Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w pierwszą sobotę od g. 8:00. Po południu zapraszamy do wspólnej modlitwy wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP o g. 17:00.

7.  W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;

– w sobotę  – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik.

8. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę  powierzamy  w sobotę, 5 czerwca  rodzinom z  Ochodzy,  Grupa 7, domy numer: 260, 36, 50, 120, 99, 55, 216, 159, 95, 192, 137, 105, 244, 117, 163.