Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                        21 marca 2021

1. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy przez udział w rekolekcjach wielkopostnych.  Program podany jest w najnowszym numerze naszego czasopisma Głos Matki Krzęcińskiej  oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.

Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

2. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.  W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowani w przedsionku kościoła mogą zabrać specjalnie przygotowaną ulotkę, zawierającą potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele odbędzie się  podczas Mszy Świętej o godz. 18:00.

3. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność  Caritasu, przez nabycie baranka na stół wielkanocny.

4. Do chorych udamy się tradycyjnie: ks. Proboszcz w piątek, a ks. Jacek w sobotę od g. 8:30. Dodatkowych chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

5. Przyszła niedziela, 28 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Sumą o godz. 11:00 zgromadzimy  się na zewnątrz świątyni, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Szczególni do udziału zapraszamy dzieci z palmami, które otrzymają upominki.

6. W najbliższy piątek, 26 marca, o godz.17:00 droga krzyżowa dla dzieci, a o godz. 20:00 dla młodzieży i dorosłych.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 27 marca  rodzinom z Zelczyny, Grupa 10, domy numer:  57, 62, 65, 81, 92a, 93(2), 93a, 94, 112, 144, 127, 158, 165, 260, 267. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 31 850 zł.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.