Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                       7marca 2021

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 17:30 oraz wieczorną Eucharystię polecając szczególnie wszystkich chorych i starszych, których nawiedziliśmy z posługa sakramentalną. Również od najbliższej środy rozpoczniemy dziewięciodniową nowennę do św. Józefa przed uroczystością ku jego czci 19 marca. W Roku Świętego Józefa w Kościele Gość Niedzielny przygotował specjalne wydanie Cień Ojca w cenie 9 zł.

3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu  rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.17:00 dla dzieci i o 20:00 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16:00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

4. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

5. W następna niedzielę jako drugą miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna. Pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach   na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 13 marca rodzinom z Zelczyny, Grupa 8, domy numer: 1 (4), 2(2), 85, 115, 151, 166, 173, 184, 218, 244.