Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia parafialne

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                  21 lutego 2021

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć. Tradycyjnie w tym dniu wspieramy  Centrum Jana Pawła II w Krakowie Nie lękajcie się ! składając ofiary do puszek.   

2. Dziś na Mszy Świętej o godz. 11:00 błogosławieństwo książeczek i przekazanie dzieciom pierwszokomunijnym. Po Mszy św. dodatkowa droga krzyżowa.

3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17:00 dla dzieci i o 20:00 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Składka z tego nabożeństwa przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

4. Już dziś informujemy, że rekolekcje parafialne  rozpoczną się od piątej niedzieli Wielkiego Postu, 21 marca. Poprowadzi je o. Tomasz Jarosz, redemptorysta.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 27 lutego rodzinom z  Zelczyny  – grupa 6 – domy numer: 91, 91a(2), 122, 146, 195, 198, 200, 203, 214, 222, 228, 230, 264. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na potrzeby inwestycyjno – gospodarcze w kwocie 32000 zł. i 50 euro.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.