Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                             14 lutego 2021

1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości. Wspominamy też św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej

Porządek dzisiejszego 40 godzinnego nabożeństwa:

14:00 – 15:00 Krzęcin od kościoła w górę w kierunku Grabia

15:00  –  16:00 Krzęcin od kościoła w dół w kierunku Facimiecha

16:00 – 16:30 adoracja indywidualna w ciszy

16:30 – nieszpory na zakończenie 40 godzinnego nabożeństwa

2.  W tym tygodniu, 17 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 7:00, 10:00, 17:00 i 19:00. Nabożeństwo Nieustannej Nowenny  o g. 16:30. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

3. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu trzech posiłków w ciągu dnia w tym  jednego  do syta.  Przypominamy też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17:00. dla dzieci z obrzędem Komunii św. oraz o 20:00 dla młodzieży i dorosłych. Po Mszy św. wieczornej do g. 20:00 będzie możliwość adoracji najświętszego Sakramentu. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.  Dodatkowa droga krzyżowa  w niedzielę po Sumie.

5. W przyszłą niedzielę I Wielkiego Postu o godz. 11:00 błogosławieństwo książeczek i przekazanie dzieciom pierwszokomunijnym. Tradycyjnie w tym dniu będą zbierane ofiary  na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się !do puszki.  Od tej niedzieli nie będzie już Mszy św. o g. 10:00.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 20 lutego rodzinom z  Zelczyny  – grupa 5 – domy numer: 4, 5, 6, 7, 51, 52 (2), 71, 88(2), 132, 149, 153(2)

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.