Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA      27 grudnia 2020

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Z racji święta św. Jana, apostoła i ewangelisty przed błogosławieństwem poświęcimy wino.

2. W czwartek, 31 grudnia w ostatni dzień roku kalendarzowego, podziękujemy dobremu Bogu za dar czasu, za wszelkie za dary i łaski otrzymane w minionym roku,  podczas  Mszy Świętej połączonej z nieszporami o godz. 17:00. Po Eucharystii wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu  odśpiewamy przebłagalne Suplikacje i  dziękczynne Te Deum.

 3. W piątek, 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.

4. 2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP ze względu na kolędę będziemy wyjątkowo celebrować rano po Mszy św. Podobnie środowe nabożeństwo Nieustannej Nowenny będzie rano po Mszy św. o g. 7:00. We wtorek, w środę i w sobotę nie będzie Mszy św. wieczornej. Do chorych udamy się dopiero w następnym miesiącu.

5. Od jutra w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy  zanieść do waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo na ten trudny czas.  Niech odwiedziny kapłana w naszym domu staną się okazją do dania świadectwa naszej wiary, jak też do braterskiego spotkania całej rodziny ze swoim duszpasterzem.  W związku z obecną sytuacją epidemiczną, ministranci każdorazowo będą upewniać się czy dana rodzina zaprasza kapłana na wizytę duszpasterską. Proszony jest też przedstawiciel rodziny o wyjście przed kapłana. To będzie znak, że rodzina życzy sobie wizyty duszpasterskiej. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej i podany na stronie internetowej parafii pod zakładką aktualności. Plan kolędy może ulec zmianie ze względu na wydarzenia losowe. Bardzo prosimy o samochód po księdza na każdej trasie kolędowej.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę powierzamy w sobotę 2 stycznia rodzinom z ul. Działowej, domy numer:  70, 72, 74, 78(3),  z ul. Spokojnej  26(2), 30, 32, 34, 36, 42, 44.|

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek  – Święci Młodziankowie, męczennicy;

– w sobotę – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.