Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                                      20 grudnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj do naszej świątyni zostanie wniesione Betlejemskie Światło Pokoju na Mszy św. o g. 11:00. Niech to światło rozbłyśnie w naszych domach w wieczór wigilijny.  Skorzystajmy z dzisiejszej spowiedzi od g. 14:00 do 17:00. W czwartek ostatnie Roraty  o godz. 6:30.

2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z czwartku, 24 grudnia, na piątek, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

 3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

4. Zapraszamy do udziału w uroczystej Pasterce w naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Składka z tej Mszy św. jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS. Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt   jak w każdą niedzielę.  W sobotę w święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika  tradycyjnie pobłogosławimy owies. Składka na tacę z tego dnia przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

5.  Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary,  troskę o czystość kościoła na święta powierzamy w czwartek, 24 grudnia od g. 8:00  rodzinom z ul. Działowej cd., domy numer: 44, 46(2), 48, 52, 56, 58, 60(2), 62, 66(2), 68(2) 

6.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie naszej gazety Głos Matki Krzęcińskiej