Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                 13 grudnia 2020

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

2. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

3. W tym tygodniu, od czwartku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Spowiedź święta w naszym kościele będzie w przyszłą niedzielę, 20 grudnia   od g. 14:00 do 17:00 z przerwą od 15:30 do 16:00.

3. W środę   Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  o godz. 17:30 zwłaszcza w intencji wszystkich ofiarodawców,  dobrodziejów i fundatorów. Zachęcamy do składania intencji dziękczynno – błagalnych.

4. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Składamy  serdeczne podziękowanie wszystkim rodzinom naszej Parafii, które złożyły ofiary na ogrzewanie przy okazji  nabycia opłatków na stół wigilijny w kwocie 21772 zł ( bez Ochodzy). Jednocześnie mówimy Bóg zapłać przedstawicielom Rady Parafialnej za trud roznoszenia opłatków. Rodziny wówczas nieobecne opłatki mogą jeszcze odebrać w zakrystii.  

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 19 grudnia rodzinom z ul. Działowej, domy numer: 14, 17, 19(2), 20(2), 21, 24, 28(2), 32, 40, 42(2).

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 ze szkoły w Zelczynie odbędzie się w poniedziałek o g.  17:00.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 W tym tygodniu patronuje nam:

  • w poniedziałek 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła