Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                      6 grudnia 2020

1. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. Nieszpory o g. 16:30.

2. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 6:30 i 18:00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.

3. We wtorek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dodatkowa Msza św. o g. 12:00 w tzw. Godzinie łaski. Na Mszy św. o g. 18:00 dzieci przygotowujące sie do pierwszej Komunii św. otrzymają pobłogosławione cudowne medaliki. W tym dniu   wznawiamy peregrynację kopii obrazu Matki Bożej Krzęcińskiej po rodzinach naszej parafii.

4. Przedstawiciele Rady Duszpasterskiej roznoszą opłatki na stół wigilijny po  domach naszej parafii. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Niech również nie zabraknie w naszych domach płonącej świecy Caritas na stół wigilijny.

5. W środę naszym parafialnym zwyczajem przez wstawiennictwo Maryi podczas   nieustannej nowenny i Eucharystii i o godz. 17:30 będziemy polecać Bożej Opatrzności szczególnie wszystkich chorych i starszych, których nawiedziliśmy z posługą sakramentalną  z racji I piątku miesiąca, oraz wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców. W następną niedzielę jako drugą miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 z Krzęcina odbędzie się w poniedziałek o g.  17:00.

7. Rodziny zmarłych parafian w minionym roku, którzy jeszcze nie podjęli decyzji  dotyczących Mszy św. pogrzebowych  bardzo prosimy o kontakt z ks. Jackiem.

8. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 12 grudnia rodzinom dołączonym do naszej parafii z Facimiecha.

9. W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek  – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.