Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                     29 listopada 2020

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. W dzisiejsza niedzielę  błogosławimy opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Cena za prąd przemysłowy od pierwszego stycznia 2021 wzrasta przynajmniej o 50%.  Formę nabycia, rozprowadzenia po rodzinach uzgodnimy na spotkaniu Rady Duszpasterskiej po Mszy św. wieczornej.

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o 6:30 i 18:00 – szczególnie dla dzieci i młodzieży szkolnej.  Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne.

3. Od dziś można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu od g. 17:00 ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W tym czasie okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej   szczególnie dla  dzieci z klasy 4, 5, 6.  Pierwszy piątek  to okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata.  Spowiedź święta w tym dniu od g. 16:30 zwłaszcza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.  Do chorych ks. Proboszcz uda się w piątek od. g. 8:30, a ks. Jacek w sobotę od 9:00. W pierwszą sobotę w modlitwach polecajmy Matce Najświętszej naszych parafian, oddajmy się Jej Niepokalanemu Sercu. Nabożeństwo wynagradzające rozpoczniemy o g. 17:00 z rozważaniem tajemnic radosnych.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 5 grudnia rodzinom  z ul. Krakowskiej domy numer:  53, 55(2), 57(2), 59, 61, 63, 65, 67, z ul. Krótkiej nr 8., z  ul. Dębowej nr 25, z ul. Zacisze nr 10(2) 

6. W przyszłą niedzielę w liturgii  wspominamy Świętego Mikołaja Biskupa, który przybędzie również do naszego kościoła po Mszy św.  o g. 11:00, aby obdarować prezentami nasze dzieci.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;

– w czwartek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

– w piątek 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.