Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA       22 listopada 2020

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Z tej racji zamiast nieszporów odbędzie się nabożeństwo podczas którego  odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W ostatnim tygodniu listopada w naszym kościele codziennie  o godz. 18:45 polecamy naszych bliskich zmarłych z wypominek jednorazowych. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy.

3. W środę podczas nowenny o godz. 17:30 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej.

4. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas. W tym dniu zapraszamy Parafialną Radę Duszpasterską na spotkanie po wieczornej Mszy św.

5.    Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę o czystość kościoła  powierzamy w sobotę, 28 listopada rodzinom z  ul.  Szczęsnej, domy numer:  5, 7(2), 9(2), 10, 11, 12, 13(2), 14, 16, 23, 27, 33, 41

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • we wtorek – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.