Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         8 listopada 2020

1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata.. Ofiarujmy im dar modlitwy.

2. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.

3. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny.  Podczas nieustannej nowenny o godz. 17:30 w ręce Pani naszych losów złożymy  nasze osobiste sprawy, ale także te związane z naszą Ojczyzną polecimy również wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców

4. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy o godz. 17:45 polecamy naszych bliskich zmarłych z wypominek jednorazowych.

5.W piątek Ogniska Pokutne zapraszają do wspólnej modlitwy. Msza św. w intencji wyznaczonej o g. 7:00.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę o czystość kościoła  powierzamy w sobotę, 14 listopada rodzinom z  ul. Krakowskiej, domy numer: 18(3), 22/1, 22/2, 23, 25, 25/1, 27, z ul. Św. Mikołaja: 1, 5(2), 7, 11, 15,  

7. Od przyszłej niedzieli będzie celebrowana dodatkowa Msza św. o g. 10:00.

W tym tygodniu patronują nam:

  • we wtorek – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.
  • w środę – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, został biskupem w Tours;
  • w czwartek – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.
  • w piątek – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za czasów Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni do chwały ołtarzy.