Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA                   25 X 2020

1. Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga. Z tej racji śpiewamy dzisiaj po Komunii św. hymn: Ciebie Boga wysławiamy

2. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych.  Po południu o godzinie 14:00  Msza Święta będzie celebrowana w kościele połączona z nieszporami,  po której wyruszymy w  procesji żałobnej na cmentarz, podczas której będziemy się modlić  za zmarłych kapłanów, budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni, zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin oraz błogosławić groby. Wspólne nabożeństwo żałobne zakończymy specjalnym błogosławieństwem przy kaplicy cmentarnej.

4. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte o godz.: 8:00, 10:00 i 18:00. Z racji na te uroczystości będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty  w piątek od g. 16:30.

5. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych o godz. 17:30.

6. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża  Matki Bożej Dobrej Rady  – w poniedziałek

Róża NMP Nieustającej Pomocy  – we wtorek

Róża Matki Bożej Częstochowskiej – w czwartek

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę o czystość kościoła  powierzamy w sobotę, 31 października rodzinom z ul. Sosnowieckiej, domy numer:  4(2), 5, 7, 10(2), 15; z  ul. Krakowskiej: 1, 2(2), 3(2), 4(2), 5.