Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         18 X 2020

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty

2. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec. Codziennie w naszym kościele o godz. 17:30 odprawiamy nabożeństwo różańcowe, w środę połączone z nabożeństwem Nieustannej Nowenny.

3. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II., papieża Polaka, wielkiego nauczyciela wiary  i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce. Z tej racji podczas Mszy św. wieczornej zostaną uroczyście wniesione do naszego kościoła relikwie św. Jana Pawła II -1 stopnia, tzn. relikwie krwi. Po Komunii św. oddamy cześć  Jego relikwiom umieszczonym w relikwiarzu przez podejście i głęboki skłon. Docelowo relikwiarz będzie umieszczony w relikwiarum na bocznym ołtarzu.  

4. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża  Świętego Józefa  – w poniedziałek

Róża NMP Królowej Pokoju  – we wtorek

Róża Świętego Jana Pawła II – w czwartek

Róża Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych – w sobotę

Róża Zwiastowania NMP – w niedzielę

5. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej tę troskę o czystość kościoła  powierzamy w sobotę, 24 października rodzinom z ul. św. Floriana, domy numer:  82, 89(2), 93, 95(2), 97, 99, z ul. Brzegowej: 1(2), 5, 6,  z ul. Sosnowieckiej: 3/1, 3/2, 3/3, 3/4. Składamy gorące podziękowania za ofiary złożone na potrzeby inwestycyjne Parafii w kwocie 41.250 zł. 

W tym tygodniu patronują nam: we wtorek – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia