Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                   11 X 2020

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.

2. We wtorek,  13 października Ogniska Pokutne zapraszają  do wspólnej modlitwy adoracyjnej od. g. 14:30. 

3. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Szczególnie będziemy ich polecać również podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z nabożeństwem różańcowym o godz. 17:30.

4. Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża  Najświętszego Imienia Maryi  – w poniedziałek

Róża Matki Bożej Fatimskiej – we wtorek

Róża Matki Bożej Wniebowziętej i Bolesnej – w czwartek

Róża Matki Bożej Szkaplerznej i Miłosierdzia – w sobotę

Róża Matki Bożej Saletyńskiej – w niedzielę

5.  W trosce o wieczne zbawienie zmarłych kierujemy do Boga modlitwę zwaną wypominkami, to jest dar modlitwy wynagradzającej za ich grzechy i nieodprawione pokuty. Bliskich zmarłych drogich naszemu sercu polecamy Bogu w wypominkach rocznych, które czytane w każdą niedzielę roku – są wołaniem o darowanie im kar czyśćcowych. Ta modlitwa wiąże się z ofiarą Mszy św., dlatego tradycyjnie składa się na wypominki roczne za duszę jednego zmarłego ofiarę równą jednej intencji mszalnej. Tych zmarłych polecamy w każdy piątek w czasie Mszy św. zbiorowej. Byśmy mogli polecić Bogu każdego zmarłego, wobec którego zaciągnęliśmy dług wdzięczności, zgłaszamy jego duszę na wypominki jednorazowe – za dowolna ofiarę. Będziemy je czytać przez miesiąc listopad 15 minut przed Mszą św. o g. 18:00.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę o czystość kościoła  powierzamy w sobotę, 17 października rodzinom z ul. Św. Floriana, domy numer: 68(2), 70, 74(2), 76, 77, 78(3), 79(2), 81(2),  85.

7. Dzisiaj można już nabyć najnowszy numer Głosu Matki Krzęcińskiej z pamiątkową płytą z nagraniem  wrześniowego odpustu z Jubileuszem 500-lecia obrazu MB Krzęcińskiej w cenie 10 złotych.

Jednocześnie informujemy, iż nasze czasopismo zostało zarejestrowane w Sądzie Cywilnym w Krakowie i aktualnie oczekujemy na nadanie numeru ISSN w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Od tego momentu nasza gazetka traktowana będzie jako oficjalna i zyskamy możliwość szerszego kolportażu. Mając to na względzie poszukujemy redaktorów chętnych do tworzenia naszej gazety do czego zachęcamy!

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • we wtorek – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
  • w czwartek – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła;
  • w piątek – św. Jadwiga Śląska (1179-1243), zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
  • w sobotę – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii.