Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

 NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                      7 czerwca 2020

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”.

2. W środę podczas nowenny o godz. 17:30 szczególnie będziemy polecać wszystkich chorych i starszych, których nawiedziliśmy  z posługą sakramentalną.

3. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Po uroczystej Mszy Świętej celebrowanej o godz. 10:30   wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami: św. Floriana, Kalwaryjską, Spacerową i Słoneczną  :

     I     – przy cmentarzu –  przygotowuje Zelczyna       

     II  – przy sklepie Awokado – przygotowuje Ochodza

   III    – przy Remizie –  przygotowuje Krzęcin   

IV – przed kościołem na rondzie – przygotowuje Grabie, Polanka Hallera i   Gołuchowice 

 Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Prosimy o udekorowanie trasy procesji na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego oraz by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Podejmijmy posługę przy niesieniu feretronów, chorągwi, światła i baldachimu. Zapraszamy naszą orkiestrę, OSP z Krzęcina i Polanki Hallera oraz szkoły i harcerzy ze sztandarami, dziewczynki do sypania kwiatów. Dzieci z klasy IV niech przyjdą w strojach komunijnych.  Prosimy jak zwykle naszą Straż Pożarną o zabezpieczenie trasy procesji.

4. W sobotę nasza młodzież z klasy ósmej przystąpi do sakramentu bierzmowania na Mszy św. o g. 18:30. Z tej racji oraz ze względu na Boże Ciało spowiedź św. będzie w środę od g. 16:30.

5. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie o godz. 17:30 po nabożeństwie czerwcowym przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała.

6. W następną niedziele jako drugą miesiąca składka przeznaczona na potrzeby inwestycyjne, szczególnie na wymianę gontu na kościele.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę  powierzamy w piątek rodzicom młodzieży bierzmowanej. 

W tym tygodniu patronują nam:

  • w poniedziałek – św. Jadwiga (1374-1399), królowa.
  • w sobotę – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła.