Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                      17 maja 2020

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością.

2. W dniu jutrzejszym, 18 maja będziemy radować się 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając słowa: „Totus Tuus”. W tych intencjach będziemy modlić się podczas nabożeństwa o g. 17:30 ze śpiewem litanii do św. Jana Pawła II, a później będziemy celebrować uroczystą Eucharystię.

3. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie po Mszy św. o g. 7:00 pójdziemy w procesji pod krzyż misyjny ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych ( wyjątkowo w poniedziałek litanii Loretańskiej) prosząc o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

4. W środę naszym parafialnym zwyczajem o godz. 17:30 gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączonej z nabożeństwem majowym .

5. Pragniemy bardzo gorąco podziękować za ofiary składane w ostatnim czasie na potrzeby inwestycyjne parafii w kwocie 40.110 zł. oraz 5 euro. Całkowity koszt wymiany gontu na kościele i kapliczkach, nowej instalacji odgromowej oraz czyszczenia i impregnacji elewacji ma wynieść 250000 zł. W najbliższym czasie będą też zamontowane nowe okna do kościoła, a  schody wejściowe do kościoła od zatoczki będą pokryte płytą granitową wraz z murkami.

6. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim obecnym na pogrzebie mojego taty w Ciścu oraz na Mszy św. celebrowanej tutaj w tym dniu o g. 19:00 przez ks. Jacka. Bóg zapłać za wszystkie  Msze św. zamówione w jego intencji.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary dalej tę  troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę, 23 maja  rodzinom z  Krzęcina,  ul. Kwiatowa cd. domy numer: 15(2), 16(3), 17, 19, 20, 23, 25, 27, 29, 33, ul. św. Floriana: 2, 3(2)

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną septennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.