Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA WIELKANOCNA                                        12 kwietnia 2020

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

2. Korzystając z okazji, kierujemy słowa serdecznego podziękowania wszystkim, za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: wspaniałemu zespołowi za zaangażowanie i czas poświęcony w  udekorowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, dyspozycyjnemu  zawsze i czuwającemu  p. Janowi kościelnemu oraz  rodzinom wyznaczonym za jego posprzątanie i złożone ofiary.  Dziękuję wszystkim zaangażowanym, aby liturgia w czasie tych świętych dni Triduum Sacrum miała piękną i godną oprawę: ks. Jackowi za całą organizację tych świętych dni,  p. Organiście,  służbie liturgicznej i OSP Krzęcin  za  czuwanie przy Grobie Pańskim.  Dziękuję także  rodzinom pszczelarskim  za ufundowanie paschału wykonanego z wosku pszczelego. Bardzo dziękuję Wojtkowi  Lelkowi za podwożenie samochodem  wczoraj na czas błogosławieństwa rodzin i pokarmów wielkanocnych.   Za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni  niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

3. Zapraszamy do udziału w dzisiejszych nieszporach kończących Triduum Paschalne o g. 16:30.

4. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze Święte będą o g. 7:00, 9:00, 10:00, 11:00, 13:00, 17:00. Składka jutrzejsza przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

5. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia