Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                             29 marca 2020

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej zwłaszcza celebrując nabożeństwa: Drogi krzyżowej w piątek o g. 15:00 i Gorzkich żali w niedzielę o g. 16:00.

2. Od dnia jutrzejszego nasza świątynia będzie otwarta przez cały dzień na prywatną modlitwę, z kolei od środy do Triduum Paschalnego o g. 15:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia z adoracją   do Mszy św. wieczornej. W tym czasie będzie można   przystąpić do spowiedzi św.  z racji pierwszego piątku i nadchodzących  świąt wielkanocnych.

3. W związku z powyższym w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie o g. 17:30, a po niej Msza Święta.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o opanowanie pandemii koronawirusa. W pierwszy piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z modlitwą za zmarłych rozpoczniemy o g. 17:30, a zwieńczymy Eucharystią wynagradzającą Bożemu Sercu.  Do chorych udamy się tradycyjnie: ks. Proboszcz w piątek, a ks. Jacek w sobotę od g. 8:30.  W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o g. 17:00.   

4. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione palmy i gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza

5. Z racji na zaistniałą sytuację ograniczającą udział wiernych w nabożeństwach, aby nasza parafia nie utraciła płynności finansowej  zwracamy się z prośbą o składanie ofiar w miarę możliwości na konto parafialne o numerach:18859100070310056426380001. Będzie również w kościele wystawiona skrzynka na potrzeby parafialne. Bóg zapłać za zrozumienie.

6. Troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę, 28 marca rodzinom z  Gołuchowic  gr. 4, domy nr: 6(2), 10, 13, 24, 30, 38, 42(2), 43,45,53(3), 102, 156.