Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                15 grudnia 2019

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

2. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Spowiedź święta w naszym kościele będzie w przyszłą niedzielę 22 grudnia   od g. 13:30 do 17:00 z przerwą od 15:00 do 15:30.

3. W środę   Eucharystia i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  o godz. 6:00 zwłaszcza za wszystkich ofiarodawców,  dobrodziejów i fundatorów. Z kolei w piątek rano będzie celebrowana Msza św. zbiorowa za zmarłych z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.

4. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Składamy  serdeczne podziękowanie wszystkim rodzinom naszej Parafii, które złożyły ofiary na ogrzewanie przy okazji  nabycia opłatków na stół wigilijny w kwocie 25630 zł., z czego na czysto po zapłaceniu  opłatków zostaje 24.030 zł. Jednocześnie mówimy Bóg zapłać przedstawicielom Rady Parafialnej za trud roznoszenia opłatków. Rodziny wówczas nieobecne opłatki mogą jeszcze odebrać w zakrystii. Bardzo prosimy osoby, które zdeklarowały się ofiarować choinki do kościoła o dostarczenie ich do wtorku.

5.  Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża Matki Bożej Szkaplerznej – w poniedziałek

Róża Matki Bożej Miłosierdzia – we wtorek

Róża Matki Bożej Saletyńskiej  – w środę

Róża św. Józefa – w czwartek

Róża św. Jana Pawła II – w niedzielę

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 21  grudnia rodzinom z Ochodzy – grupa 11 Domy numer: 11 (2 rodziny), 12 (2 rodziny), 13, 17(2 rodziny), 87 (3 rodziny), 134 (2 rodziny),140 (2 rodziny), 189, 203. Bardzo gorąco dziękujemy za ofiary  z ostatniej niedzieli  na potrzeby inwestycyjne w kwocie 44.420 zł. + 20 euro.

7. Nastąpiła zmiana terminu pielgrzymki do Grecji od 14 do 24 kwietnia 2020.