Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY         8 grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. W dzisiejszą niedzielę   poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które  przedstawiciele Rady Duszpasterskiej rozniosą po naszych domach. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła, organistówki i powstającej sali na plebanii. Niech również nie zabraknie w naszych domach płonącej świecy Caritas rozprowadzanej przed kościołem przez naszych harcerzy. Nieszpory o g. 16:30. Zachęcamy też do nabywania naszego kalendarza wydanego z okazji przyszłorocznego jubileuszu 500 lecia obrazu Matki Bożej Krzęcińskiej.

2. Z Maryją podążamy adwentową drogą, przygotowując się na przyjęcie niezwykłego daru – narodzenia Bożego Syna, naszego Odkupiciela, który na nowo otwiera nam bramy nieba. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej o godz. 6:00 i 18:00.

3. W środę naszym parafialnym zwyczajem przez wstawiennictwo Maryi podczas  Eucharystii i nowenny o godz. 6:00 będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich chorych i starszych, których nawiedziliśmy z posługą sakramentalną  z racji I piątku miesiąca, oraz wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców zwłaszcza z dzisiejszej niedzieli. Pragniemy przy tej okazji bardzo podziękować Ani Lelek, kierowniczce  piekarni za dar 120 drożdżówek na rozgrywki w piłce nożnej halowej służby liturgicznej w ramach mistrzostw Polski na poziomie dekanatu , które miały miejsce w zeszłą sobotę w naszej sali gimnastycznej. Organizatorem był ks. Jacek wywiązując się z tego zadania wzorcowo, jak i z przybycia św. Mikołaja do naszych dzieci.

4.  Przewodniczenie modlitwie różańcowej w tym tygodniu:

Róża Bożej Krzęcińskiej – w poniedziałek

Róża Najświętszego Imienia Maryi- w czwartek

Róża Matki Bożej Fatimskiej – w piątek

Róża Matki Bożej Kalwaryjskiej – w sobotę

Róża Matki Bożej Wniebowziętej i NMP Bolesnej – w niedzielę

5. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej tę troskę powierzamy w sobotę,  14 grudnia rodzinom z Ochodzy – grupa 10  numer: 20, 22, 24, 26, 27, 31 (2 rodziny),32, 49 (3 rodziny), 64, 83 (2 rodziny), 144 (2 rodziny).

W tym tygodniu patronują nam:

  • w piątek – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • w sobotę – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.