Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        22 września 2019

1. Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

2. Zachęcamy do licznego udziału w środowej nowennie do Matki Bożej Niestającej Pomocy  o godz. 18:00 i włączanie się przez składanie intencji dziękczynno – błagalnych     . Prośby i podziękowania można już składać do specjalnej skrzynki zainstalowanej obok świecznika przed ołtarzem bocznym. Za wykonanie bardzo dziękujemy firmie Lauda   .

3. W czwartek na Mszę św. wieczorną szczególnie zapraszamy rodziców dzieci klasy trzeciej przygotowujących się do Pierwszej spowiedzi i Komunii św., a później na spotkanie.

4. Sobotnia Msza św. wieczorna jest już Eucharystią niedzielną, szczególnie dla tych, którzy nie mogą w niej uczestniczyć w Dzień Pański.           

5. Żywy Różaniec ma zaproszenie na pielgrzymkę do Łagiewnik w sobotę, 28 września. Rozpoczęcie o g. 10:00. Szczegóły podane są na plakacie w gablocie.

6.  Modlitwy Żywego Różańca

Róża Matki Bożej  Wspomożycielki Wiernych – we wtorek

Róża Zwiastowania NMP i Królowej Pokoju – w środę

Róża Matki Bożej Dobrej Rady i Matki Bożej Częstochowskiej – w czwartek

Róża NMP Nieustającej |Pomocy – w piątek

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę o czystość kościoła  powierzamy w sobotę, 28 września rodzinom z Ochodzy:  nr 47, 39, 40, 178, 79, 47, 92, 44, 38, 82,79, 42, 43, 221, 43, 178.

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

9. Solenizantom i jubilatom życzymy wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w poniedziałek –  św.Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją, 
  • w piątek – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
  • w sobotę – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.

PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY 

I  SANKTUARIUM MARYJNEGO W LEŚNIOWIE

26 PAŹDZIERNIKA 2019

Wyjazd o godz. 8.00

Przejazd do Częstochowy –  zwiedzanie z przewodnikiem obejmujące: Salę Rycerską, Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry, Bastion Św. Rocha i Bazylikę Jasnogórską . Msza święta w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej i Różaniec.

Dodatkowo czas na indywidualne zwiedzanie Skarbca, spacer po wałach jasnogórskich i wejścia na wieżę widokową .Przejazd do Leśniowa – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin – historia Sanktuarium

Powrót do Krzęcina w godzinach wieczornych.

CENA 100,00 ZŁ/OSOBA

W CENIE:

transport autokarem

opieka księdza

zwiedzanie z przewodnikiem w Częstochowie

oprowadzanie w Leśniowie

bilety wstępów

zestaw słuchawkowy tour guide

ubezpieczenie NNW