Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 15 września 2019

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

2. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 18:00. Jest to zarazem Msza św. nowennowa do NMP Nieustającej Pomocy. Prosimy o włączanie sie w nią przez składanie intencji dziękczynno – błagalnych. W nowym roku duszpasterskim młodzież z klasy siódmej rozpoczyna a z ósmej kontynuuje   przygotowania do sakramentu  bierzmowania. Otwieramy możliwość uczestniczenia w dalszym przygotowaniu i przyjęciu sakramentu bierzmowania również dla tych uczniów z klasy ósmej i  którzy w zeszłym roku nie brali udziału w spotkaniach.

3. Pragniemy bardzo gorąco podziękować za ofiary złożone w minioną niedzielę na potrzeby inwestycyjne Parafii w kwocie 26.000 zł. Został zainstalowany domofon wraz z okablowaniem, również pod  TV.  Obecnie są wymieniane wszystkie wewnętrzne parapety na plebanii z obróbką nowych okien.  Przed nami docieplenie i elewacja plebanii.  W tym roku  jest szansa wymiany wszystkich okien  w dolnej części  kościoła oraz drzwi do zakrystii i babińca wraz z  renowacją głównych drzwi do kościoła. Koszt to około 20. 000 zł. Tutaj bardzo mile widziani fundatorzy.

4. Modlitwy Żywego Różańca

Róża Matki Bożej  Miłosierdzia i Matki Bożej Szkaplerznej – w poniedziałek

Róża Matki Bożej Saletyńskiej – w środę

Róża Świętego Józefa – w czwartek

Róża Świętego Jana Pawła II – w niedzielę

5. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę o czystość kościoła  powierzamy w sobotę, 21 września rodzinom z Ochodzy:  nr 214, 119, 179, 188, 173, 114, 114, 240, 106, 31,97, 107, 123, 174, 130, 128, 114, 167. Dziękuje również p. Adamowi za piękne wykonanie Ave Maryja na sumie odpustowej. Bardzo dziękuję  za jakąkolwiek okazaną   pomoc w ostatnim czasie, a  w  szczególności Henrykowi Malinowskiemu i  kościelnemu Janowi za prace ziemne oraz Krzysztofowi Stopce, Zdzisławowi Opyrchałowi wraz naszą OSP za uporządkowanie drzewostanu jak również pewnym miłym paniom za piątkowe sprzątanie.

6. Zostało otworzone nowe parafialne konto bankowe ( 1885910070310056426380001)

7.Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • w poniedziałek – św. Korneliusz (zm. ok. 253), papież, i św. Cyprian (210-258), biskup,
  • w piątek – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867,
  • w sobotę – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.