Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        1 września 201

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

2. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msze Święte z okazji rozpoczęcia roku szkolnego dla Krzęcina o g. 9:00, a dla Zelczyny o g. 18:00.  Dowóz dzieci do szkoły w Krzęcinie: 8:15 – Gołuchowice, 8:20 – Polanka, 8:35 – Grabie; powrót: 11:00 – Gołuchowice i Polanka, 11:20 – Grabie.

3. Serdecznie zapraszamy na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w ramach Godziny Świętej od godz. 17:00. W tym czasie oraz w piątek od g. 16:00   spowiedź św. z racji pierwszego piątku miesiąca i odpustu parafialnego.

4. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 7:00 i 18:00, szczególnie dla wszystkich dzieci i młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Uroczyste rozpoczęcie przygotowania  nastąpi w święto św. Stanisława Kostki 18 września. Do chorych udamy się w piątek od 8:00: Krzęcin, Zelczyna i Ochodza, a w sobotę Gołuchowice, Polanka Hallera i Grabie.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające za grzechy  przeciw  Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy  o g. 17:00 medytacją adoracyjną, po czym różaniec  tajemnice bolesne  poprowadzą Róże Matki Bożej Różańcowej i Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, a zwieńczymy go Eucharystią o godzinie 18:00. Niech w tym nabożeństwie uczestniczy cały Żywy Różaniec naszej wspólnoty parafialnej.

6. W   następną niedzielę 8 września będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia Serca NMP.   Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich parafian, aby jak najliczniej uczcić Maryję, która jest naszą patronką przede wszystkim przez udział w sumie odpustowej o g. 11:30. Na tej Mszy św. złożymy również dziękczynienie za plony ziemi. Podejmijmy posługę przy niesieniu feretronów, chorągwi, baldachimu. Zapraszamy naszą orkiestrę, grupę muzyczną, dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatków, a Straż Pożarną ze wszystkich wiosek  oraz Szkoły ze sztandarami. Niech to będzie dzień wielkiego wesela i radości w naszej parafii.

7. Modlitwy Żywego Różańca

Róża Matki Bożej Gromnicznej – w poniedziałek

Róża Matki Bożej Królowej Polski – we wtorek

Róża Świętego Floriana – w środę

Róża Matki Bożej Krzęcińskiej – w niedzielę

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nowy, wrześniowy numer Głosu Matki Krzęcińskiej. Teraz w stałej cenie 6 złotych. Redakcja gazety parafialnej zaprasza do dołączenia w szeregi. To prosta i przyjemna praca. Jeśli ktoś chciałby dołożyć swoje przysłowiowe 2 grosze, to prosimy o kontakt z Grzegorzem Knapikiem. Dla najmłodszych można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego.

9. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary dalej tę troskę o czystość kościoła i przygotowanie do odpustu powierzamy w sobotę, 7 września rodzinom z Ochodzy:  nr159, 88, 36, 99, 117, 137, 95, 159, 50, 55,120, 216, 50. Dziękuję również  naszym strażakom za wszelką pomoc.

10. W następną niedzielę, drugą miesiąca składka będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne parafii.  Już udało się wymienić wszystkie  okna na plebanii (30) koszt 32.000  zł.  i całe oświetlenie kościoła – tutaj dzięki fundatorowi; dalej parapety, żaluzje i rolety, ocieplenie z nową elewacją,  nowe drzwi garażowe i brama wjazdowa z napędem, 400 metrów kostki brukowej przed plebanią, nowe ogrzewanie kościoła. Spore wyzwanie, dlatego dziękując już za dotychczasową ofiarność,  bardzo proszę, aby w miarę możliwości były to ofiary składane w kopercie z podaniem rodziny i numeru domu.   Opłaty cmentarne dla tych rodzin, które mają zaległości w tym względzie ( 60 zł.) będzie można składać do końca roku w specjalnie przygotowanej   skrzynce.

10.  Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni, a szczególnie nowego wikariusza ks. Jacka Kucza polecamy opiece patronów oraz modlitwie i życzliwości wszystkich parafian. 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • we wtorek – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.