Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             25 sierpnia 2019

1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

2. W poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00 z ponowieniem Ślubów Jasnogórskich.

3. Od jutra Msze Święte poranne w dni powszednie będą o g. 7:00, a Msza Święta niedzielna popołudniowa o g. 17:00. Intencje będą przyjmowane z wyprzedzeniem półrocznym bez żadnych rezerwacji z wyjątkiem intencji stałych. W środę o g. 18:00 będziemy celebrować Mszę Świętą ku czci NMP Nieustającej Pomocy z nabożeństwem nieustannej nowenny. Na tę Eucharystię można zgłaszać intencje dziękczynno – błagalne za żyjących. Msze Święte zbiorowe za zmarłych będą po 1 września odprawiane w każdy piątek o g. 18:00 z koronką do Bożego Miłosierdzia.

4. Kancelaria parafialna będzie czynna codziennie bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej.

5. Na cmentarzu są już nowe kontenery na śmieci. Jest ich sześć: dwa na plastik (kolor żółty), dwa na szkło (kolor niebieski) i dwa na odpady zmieszane (kolor czarny). Kontenery są własnością parafii. Zostały nabyte za kwotę 3000 zł., z czego 1000 zł. ofiarowała firma pogrzebowa Agawa. Od września nie będzie już dużego kontenera. Odpady segregowane będą wywożone dwa razy w miesiącu, niesegregowane raz. Naprawa awarii systemu gaśniczego kosztowała 3300. W kościele trzeba ujednolicić wszystkie żarówki bo prawie każda to inna i wymienić na ledowe. Mile widziany byłby w tym temacie fundator, najlepiej przed odpustem. Jeśli chodzi o oświetlenie prezbiterium to będzie całkiem nowe.  

6. Modlitwy Żywego Różańca

Róża Matki Bożej Dobrej Rady oraz Matki Bożej Częstochowskiej – w poniedziałek

Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy – we wtorek

Róża Bożej Rodzicielki Maryi – w niedzielę

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 31 sierpnia rodzinom z Ochodzy:  nr 222, 207, 172a, 172, 122, 202, 199, 190, 170, 195, 204, 126 oraz Krzęcin Działowa 48. Dziękuję również naszej OSP za prace związane z uporządkowaniem drzewostanu i obcięciem konarów drzew: Józefowi Badura, Janowi Żmuda, Krzysztofowi Kudła, Tomaszowi Partyla, Jakubowi Żak, Maciejowi Zięcik, Damianowi Mistela, Przemysławowi Janik, Janowi Wasyl.  

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • we wtorek – św. Monika (331-387), matka i orędowniczka nawrócenia św. Augustyna,
  • w środę – św. Augustyn (354-430), biskup, Doktor Kościoła, filozof, chrześcijański,  
  • w czwartek – św. Jan Chrzciciel w tajemnicy męczeńskiej śmierci.