TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28czerwca 2026
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.
2. W poniedziałek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Dodatkowa Msza św. o g. 10:00 w intencji pielgrzymów do Włoch. Ofiary składane podczas uroczystości na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
3. We wtorek ostatnie nabożeństwo czerwcowe o g. 17:45.
4. W pierwszy czwartek Godzina Święta o g. 17:00 z modlitwą za kapłanów oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
5. W pierwszy piątek
oddamy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, będzie też okazja do spowiedzi św. od g. 6:30 i po południu od. g. 16:30. Z posługą sakramentalną do chorych i seniorów naszej parafii kapłani udadzą się w tym dniu o g. 8:00.
6. W pierwszą sobotę nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. od g. 7:00. Rozważanie radosnych tajemnic różańca św. powierzamy Róży Wniebowzięcia Matki Bożej. W tym dniu przypada też Rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.
7. Od 1 lipca do końca wakacji w niedzielę nie będzie Mszy św. o g. 16:00, a w dni powszednie Msze św. będą odprawiane w następującym porządku:
g. 7:00 – wtorek, czwartek, sobota
g. 18:00 – poniedziałek, środa, piątek i sobota
8. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 4 lipca rodzinom z Zelczyny – grupa 8: ul. Nowa: 6, 8, 10, 12; ul. Nasza: 1, 3, 5, 7; ul. Leśna: 3; ul. Lawendowa: 1, 2, 4, 6, 8, 10, 12, 18, 20.
9. Parafianom: dzieciom, młodzieży i dorosłym wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– dzisiaj – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;
– we wtorek – Pierwsi Męczennicy Kościoła rzymskiego;
– w piątek – św. Tomasz, apostoł;
– w sobotę – św. Elżbieta Portugalska (1271-1336), królowa.