Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        2 czerwca 2024

1. Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana. Prawo Mojżeszowe mówiło o obowiązku, zaś Pan Jezus wskazał jeszcze głębszy, bo duchowy sens świętowania. Ma ono prowadzić do pomnażania dobra, do naszego ubogacenia i uświęcenia.

2. W  trwającej oktawie Bożego Ciała codziennie o godz. 17:30 ( dzisiaj o g. 15:30) gromadzimy się na czerwcowym nabożeństwie do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. W poniedziałek wyjątkowo Litania do Serca Pana Jezusa i procesja o godz. 16:30 i następnie Msza św. W Poniedziałek Kancelaria Parafialna nieczynna. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała tradycyjnie odbędzie się poświęcenie  wianków, kwiatów i ziół leczniczych  oraz specjalne błogosławieństwo naszych dzieci. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie! 

3. W pierwszy czwartek miesiąca Godzina Święta o g. 17:00.

4. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy i do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź św. od g. 16:30 szczególnie dla dzieci pierwszokomunijnych. Przypominamy również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chorych i seniorów z posługą sakramentalną nawiedzimy w piątek i w sobotę  od g. 8:30.

5. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu cały nasz  dekanat  ma zaproszenie do udziału we Mszy św. o g. 18:00 w parafii św. App. Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie  z racji trwającego Kongresu Eucharystycznego. Szczegóły podane są na plakacie.

6. W następną niedzielę jako drugą miesiąca składka gospodarczo – inwestycyjna.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o nasza świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę  rodzinom z ul. Działowa – Krzęcin domy nr: 17, 19(2), 21, 14;  Zelczyna: 219, 207, 143(2), 155, 171, 172(2).

8. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy  najserdeczniejsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 3 czerwca – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy,

W środę, 5 czerwca – św. Bonifacy, apostoł i ewangelizator Europy Zachodniej, W sobotę, 8 czerwca – św. Jadwiga, król Polski.