Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                         26 maja 2024

1. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7:00, 9:00 i 11:00. Po Eucharystii o godz. 11:00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym ulicami: św. Floriana, Spacerową i Słoneczną.

     I    –   przy cmentarzu –  przygotowuje  Zelczyna       

     II  –  przy sklepie Od i Do przygotowuje Grabie  

     III –  przy Remizie – przygotowuje Krzęcin

     IV – przed kościołem na pętli – przygotowuje Polanka Hallera i  Gołuchowice 

Prosimy o udekorowanie trasy procesji na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego oraz by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Podejmijmy posługę przy niesieniu feretronów, chorągwi, światła i baldachimu. Zapraszamy OSP z Krzęcina i Polanki Hallera oraz szkoły i harcerzy ze sztandarami, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników. Zapraszamy wszystkie dzieci z klasy trzeciej w strojach komunijnych. Prosimy jak zwykle naszą Straż Pożarną o zabezpieczenie trasy procesji. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa: w piątek ostatnie majowe, od soboty czerwcowe  z procesją teoforyczną o godz. 17:30.

2. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

3. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o g. 7:00 z rozważaniem radosnych tajemnic różańca św., które poprowadzi Róża Matki Bożej Bolesnej.

4. Również w sobotę nasza OSP zaprasza na Mszę św. w naszym kościele o g. 12:30 z racji uroczystego poświęcenia dwóch nowych samochodów gaśniczych.

5. Wyjazd na pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji w sobotę z parkingu parafialnego o g. 11:30. Przypominamy też o dzisiejszym spotkaniu organizacyjnym przed  wyjazdem dzieci na kolonie do Sopotu o g.15:00.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 1 czerwca rodzinom z Facimiecha.

7. Dziękując mamom w ich święto za  trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny. Modlitwą też ogarniamy zmarłe mamy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 27 maja – św. Paweł VI, papież,

We wtorek, 28 maja – bł. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia,

W środę, 29 maja – św. Urszula Ledóchowska, dziewica

W sobotę, 1 czerwca – św. Justyn, filozof i męczennik.