Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                  28 kwietnia 2024

1. W trosce o piękny przebieg uroczystości związanych z przyjęciem sakramentu bierzmowania  informujemy, że będą dwie próby  w poniedziałek i wtorek po Mszy św. o g. o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa również na Mszy św. wieczornej.

2. W środę, 1 maja  będziemy obchodzić uroczystości odpustowe ku czci naszego patrona św. Floriana. Msze św. będą celebrowane: o g. 9:00  z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży oraz o g. 11:00  – suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Biskupa Janusza Mastalskiego. Przed Mszą św. o g. 9:00 odśpiewamy Litanię Loretańską. Podejmijmy posługę przy niesieniu feretronów,  chorągwi, baldachimu i światła. Zapraszamy  dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, a Straż Pożarną ze sztandarami. Całość uświetni nasza orkiestra dęta. Spowiedź św. przed tymi uroczystościami, a zarazem z racji pierwszego piątku miesiąca we wtorek od g. 16:30.

3.  Nabożeństwa majowe będziemy celebrowali w środę i piątek o g. 17:30, w niedzielę i święta o g. 15:30, a w pozostałe dni po Mszy św. wieczornej.

4. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.  Msze Święte tego dnia  będą sprawowane  w porządku niedzielnym oprócz Mszy św. o g. 13:00. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W  pierwszy czwartek Godzina Święta o g. 17:00.   W pierwszą sobotę  nabożeństwo wynagradzające  Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o g. 7:00 z rozważaniem tajemnic chwalebnych, które poprowadzi Róża NMP Wniebowziętej. Z posługą duszpasterską do chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej udamy się w sobotę od g. 8:30.

6. Dziękując rodzicom młodzieży bierzmowanej za wielki wkład o czystość naszej świątyni i terenu wokół niej oraz plebanii, dalej tę troskę  powierzamy w sobotę 4 maja o g. 8:30 rodzinom z Krzęcina, ul. Szczęsna – cała.

7. W następną niedzielę  po każdej Mszy św. będzie prowadzona  przez OSP  Krzęcin zbiórka do puszek   na budowę nowego garażu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 29 kwietnia – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, doktor Kościoła i patronka Europy;

W środę, 1 maja – św. Józef, ziemski opiekun Pana Jezusa, którego w tym dniu czcimy jako patrona i orędownika pracujących;

W czwartek, 2 maja – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i doktor Kościoła, jeden z wybitnych ojców Kościoła;

W sobotę, 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników.