Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

WIELKANOC                                                                             31 marca 2024

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA, bo chyba dzisiaj całe stworzenie śpiewa na chwałę Pana owo radosne ALLELUJA. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i tego poranka. I chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

I od tego pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów. Korzystając z okazji, kieruję słowa serdecznego podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę.  Księdzu Jackowi za zaangażowanie w piękno liturgii i przygotowanie ołtarza adoracji oraz grobu Pańskiego wraz z niezawodnym zespołem. Dziękuję rodzinom wyznaczonym z Krzęcina za posprzątanie kościoła. Dziękuję panu kościelnemu zawsze obecnemu i dyspozycyjnemu,  dziękuję panu organiście, orkiestrze i Oli za ubogacenie liturgii. Dziękuję strażakom i harcerzom za czuwanie przy grobie Pańskim, orszakowi procesyjnemu, a przede wszystkim liturgicznej służbie ołtarza za wzorcową asystę. Dziękuję także  rodzinom pszczelarskim  za ufundowanie paschału wykonanego z wosku pszczelego oraz wam bracia i siostry za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim Dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

2. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze Święte według porządku niedzielnego oprócz Mszy św. popołudniowej o g. 16:00. Składka jutrzejsza przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

3. Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Zapraszamy rodziców dzieci z klasy 3 na Mszę św. Nowennową w środę o g. 18:00, z kolei rodziców młodzieży z klasy 8 w czwartek na wieczorną Mszę św. i później na spotkanie.

5. Podczas paschalnej oktawy przeżywać będziemy pierwszy  czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła do wspólnej modlitwy: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej – Godzina Święta  o g.17:00, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata, w sobotę – na wynagradzający różaniec, tajemnice chwalebne, który poprowadzi Róża Matki Bożej Kalwaryjskiej po Mszy św. o g. 7:00.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczyna się w naszej ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia.

7. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię i złożone ofiary, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 6 kwietnia  o g. 8:30   rodzinom z  Krzęcina, ul. Krakowska, domy nr: 7(2), 8, 10, 11(2), 12, 13(2), 14(2), 15, 17(2),