Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                  11 lutego 2024

1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw.

2. Dzisiaj zakończenie 40 godzinnego nabożeństwa:

14:00  – 15:00 Zelczyna

15:00  –  16:00 Krzęcin

Dzisiaj również rozpoczynamy 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2. We wtorek, 13 lutego Ogniska Pokutne zapraszają do wspólnej adoracyjnej modlitwy od g. 15:00

3 . W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz. 7:00, 10:00, 17:00 i 19:00. Nabożeństwo Nieustannej Nowenny  o g. 16:30. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych od 14. roku życia i ograniczenie  posiłków do  trzech w ciągu dnia, w tym tylko jednego do syta.  Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Przypominamy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

4. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian. Dzieci zapraszamy na godz. 17:30, młodzież i  dorosłych na godz. 20:00. Dodatkowa Droga Krzyżowa w niedzielę po Mszy św. o g. 11:00. Natomiast od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu popołudniami o godz.15:00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i słuchać nauk pasyjnych. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny. W  czasie Wielkiego Postu piątkowe nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego ofiarowane w intencji zmarłych  będzie celebrowane po Mszy św. wieczornej o g. 18:00.  Później  adoracja indywidualna do g. 20:00.

5. W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszki na dzieła sakralne związane z osobą  św. Jana Pawła II.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę powierzamy w sobotę, 17 lutego    rodzinom z Krzęcina,  ul. Wierzbowa – cała i  Podgórska, domy nr: 25, 27.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W środę, 14 lutego – św. św. Cyryl i Metody, Apostołowie Słowian, patronowie Europy oraz św. Walenty – kapłan, męczennik, patron zakochanych.