Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        28 stycznia 2024

1. Dzisiejszy porządek   40 – godzinnego nabożeństwa:

14:00 – 15:00 Grabie

15:00 – 16:00 Polanka Hallera

Porządek adoracji za tydzień:

14:00 – 15:00 Gołuchowice

15:00 – 16:00 Ochodza

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta o g. 17:00 z modlitwą za tych, którzy opuścili wszystko, by pójść za głosem Pana, oraz tych, którzy ten głos słyszą, aby nie bali się za nim podążać. W tym czasie okazja do spowiedzi św. szczególnie dla dzieci z klasy 4, 5 i 6.

3. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Dodatkowa Msza Święta  o godz. 10:00. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie. Okazja do spowiedzi św. w tym dniu od g. 16:30 zwłaszcza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klasy 7 i 8. Do chorych udamy się : ks. Proboszcz w piątek od g. 11:00, ks. Jacek w sobotę  od g. 8:30.

4. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o g. 7:00 z rozważaniem tajemnic radosnych różańca św., które poprowadzi Róża Najświętszego Imienia Maryi.

5. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Niech one przyniosą błogosławione owoce.  Pragniemy wam bardzo gorąco podziękować   za waszą życzliwość, za wszystkie spotkania i rozmowy, za szeroko otwarte drzwi i serca. Serdeczne Bóg zapłać  za wszystkie ofiary składane przy tej okazji.  Wszystkie rodziny odwiedzone w ramach kolędy będziemy  polecać Matce Bożej  na środowym nabożeństwie nieustannej nowenny  o g. 17:30.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę powierzamy w sobotę, 3 lutego o g. 8:30   rodzinom z Krzęcina,  ul. Cicha, Prosta i Leśna.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

w środę – św. Jan Bosko;

w sobotę, 3 lutego – św. Błażej, biskup Sebasty (dzisiejsza Turcja), któremu tradycja przypisuje potężne orędownictwo w chorobach gardła.