Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               24 IX 2023

1. Dzisiaj ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze.

2. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

3. W środę tradycyjnie gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30 – serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę wszystkich czcicieli Matki Najświętszej, jak również rodziców dzieci pierwszokomunijnych, a po Mszy św. o g. 18:00 na spotkanie w kościele.

4. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennym i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w dzień powszedni o godz. 17:30, a w niedzielę o g. 15:30. Poświęcenie różańców dzieciom z klasy trzeciej w tym dniu na Mszy św. o g. 11:00. Ze względu na prace związane z chodnikiem procesyjnym nie będzie procesji różańcowej.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 Szkoły Podstawowej w Zelczynie w poniedziałek o godz. 17.00 w salce na plebanii.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 30 września rodzinom z Grabia – grupa 6, domy numer: 99, 72(2), 112, 113, 69(3), 29(2), 82, 26, 83(2), 122, 100, 25.

W tym tygodniu patronują nam:

Środa, 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;

Czwartek, 28 września – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech;

Piątek, 29 września – św. św. Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał;

Sobota, 30 września – św. Hieronim ( 345-419 ), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.