Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO       9 kwietnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego to największe i najpiękniejsze święto. Z tej okazji wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom składam najlepsze i najserdeczniejsze życzenia: niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią będą pełne radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne „ALLELUJA – Jezus żyje”. Korzystając z okazji, kieruję słowa serdecznego podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę.  Księdzu Jackowi za zaangażowanie w piękno liturgii i przygotowanie ołtarza adoracji oraz grobu Pańskiego wraz z niezawodnym zespołem, dziękuję również w tym temacie Wojciechowi Klimkowiczowi. Dziękuję rodzinom wyznaczonym z Ochodzy za posprzątanie kościoła. Dziękuję panu kościelnemu zawsze obecnemu i dyspozycyjnemu,  dziękuję panu organiście za ubogacenie liturgii przez profesjonalizm gry i wokalu. Dziękuję strażakom i harcerzom za czuwanie przy grobie Pańskim, orszakowi procesyjnemu, a przede wszystkim liturgicznej służbie ołtarza za wzorcową asystę. Dziękuję także  rodzinom pszczelarskim  za ufundowanie paschału wykonanego z wosku pszczelego.

2. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze Święte będą o g. 7:00, 9:00, 11:00, 13:00. Nie będzie Mszy św. popołudniowej o g. 16:00. Składka jutrzejsza przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

3. Z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Składka gospodarczo – inwestycyjna.

5. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę 15 kwietnia rodzinom z Ochodzy – Grupa 13, domy numer: 150, 186, 165, 187, 152, 131, 161, 104, 21, 56, 121, 121 a, 169, 143.

6. Ogniska Pokutne zapraszają do wspólnej adoracyjnej modlitwy w czwartek 13 kwietnia po Mszy św. o g. 7:00 do g. 10:00.

7. Kandydaci do bierzmowania z klasy 8 w najbliższą sobotę 15 kwietnia odbędą rozmowę dopuszczającą do tegoż sakramentu  od godz. 9:00 na plebanii.