Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków .

2. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

3. W sobotę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w niedzielę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

4. W następną niedzielę odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd i pastorałek o g. 17:00 w wykonaniu zespołu wokalnego z Opery Krakowskiej gdzie śpiewa nasz organista Łukasz Lelek. Więcej na ten temat na stronie internetowe parafii  w zakładce aktualności i na plakatach.

5. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę  troskę o czystość kościoła powierzamy w sobotę, 21 stycznia  rodzinom z  Ochodzy- grupa 1, domy numer: 30, 135, 94, 75, 235, 193, 132, 230, 112, 256, 181, 73A, 73, 93, 217. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne w kwocie 26500 zł.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

– w czwartek, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup

przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;

– w piątek, 20 stycznia – Święci  Fabian, papież i Sebastian męczennicy;

– w sobotę, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.