Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO                                      8 stycznia 2023

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła.

3. W naszej parafii nadal trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżyjmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem.

4. W następną niedzielę podczas Mszy św. o g. 9:00  odbędzie się poświęcenie chorągwi sołectwa Zelczyny wraz z ofiarą Mszy św. w intencji jej mieszkańców. A zarazem zapraszamy  mieszkańców Zelczyny na zebranie wiejskie podsumowujące kadencję Sołtysa i Rady Sołeckiej za 4 ostatnie lata. Zebranie odbędzie się w środę 11 stycznia o godzinie 18:00 w świetlicy wiejskiej w Zelczynie. 

5. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 14 stycznia rodzinom z Zelczyny, ul. Krakowska: 219, 221, 223, 225, 227, 231, 241, 245, 257, 259, 263, 273, 295, 303, 309, 311.  

W tym tygodniu patronuje nam:

Piątek, 13 stycznia – św. Hilary (między 310 a 320 – 367), biskup i doktor Kościoła, wielki miłośnik i znawca Pisma Świętego oraz obrońca bóstwa Chrystusa w sporach teologicznych IV wieku.