Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI                            1 stycznia 2023

1. W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. U progu tego nowego kalendarzowego roku jeszcze bardziej otwórzmy się na miłość Bożą, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2023 dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym!

2. W liturgii Kościoła ciągle przeżywamy tajemnice okresu Narodzenia Pańskiego. We wtorek, 3 stycznia, tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus. U Świętego Łukasza czytamy: „Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie [Matki]” .

3. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, które będą rozprowadzane przed kościołem przez Grupę Apostolską. Ofiary będą przeznaczone na  Krajowy Fundusz Misyjny. Msze św. w porządku niedzielnym.

4. 7 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP  będziemy  celebrować rano po Mszy św. o g. 7:00. W tym miesiącu nie będzie nawiedzenia chorych.

5. A w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Z racji drugiej niedzieli miesiąca składka na potrzeby gospodarczo – inwestycyjne.

6. Nabożeństwo nieustannej nowenny w środę o g. 17:30 w intencjach dziękczynno – błagalnych.

7. W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z błogosławieństwem Bożym. Jak się do tej wizyty przygotowujemy? Jak chcemy ją przeżywać, aby była jak najbardziej owocna?

8. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 7 stycznia rodzinom z Zelczyny, ul. Krakowska:  139, 145, 147, 153, 155, 159, 167, 169, 177, 181, 205, 207, 209, 211, 213, 217.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

Poniedziałek, 2 stycznia – św. Bazyli Wielki (329-379) i św. Grzegorz z Najzanzu (330-390), biskupi żyjący w IV wieku i doktorzy Kościoła.