Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie

Ogłoszenia duszpasterskie

NARODZENIE PAŃSKIE                                                       25 grudnia 2022

l. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne błogosławieństwa Bożego i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze polskie dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną codzienność. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej Tajemnicy Wcielenia Bożego. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość.

2. W  poniedziałek, w drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego tradycyjnie   czcimy   Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym  oprócz Mszy św. o g. 16:00. Na Mszy św. o g. 7:00 pobłogosławimy owies.   Taca z tego dnia przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Gorąco polecam tę zbiórkę ofiarności Parafian!

3. Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia. We wtorek, 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i największego teologa wśród Ewangelistów. W A w środę, 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do gorliwszych modlitw w intencji poszanowania niewinnego, zwłaszcza nienarodzonego jeszcze życia. Zaś w piątek, 30 grudnia, w kalendarzu liturgicznym umieszczono święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin.

4. Od środy, 28 grudnia w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin błogosławieństwo Boże.  Msze Święte w najbliższych dniach będą sprawowane: we wtorek o g. 18:00, w środę i w czwartek  o g. 7:00. Nabożeństwo nieustannej nowenny w środę po porannej Mszy św.

5. W sobotę, 31 grudnia, podczas Mszy św. połączonej z nieszporami, którą będziemy celebrowali o godz. 16:00  podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną.

6. Dziękując rodzinom za dbałość o naszą świątynię, dalej tę troskę powierzamy w sobotę, 31 grudnia rodzinom z Zelczyny, ul. Krakowska: 97, 99, 103, 107, 109, 111, 113, 115, 121, 123, 125, 127, 131, 133, 135, 137.